Последние новости
Главная / Новости / Житомиряни святкують Яблучний Спас, вийшов у люди і екс-мер Дебой. Фоторепортаж — Новости Житомира

Житомиряни святкують Яблучний Спас, вийшов у люди і екс-мер Дебой. Фоторепортаж — Новости Житомира

Житомиряни святкують Яблучний Спас, вийшов у люди і екс-мер Дебой. Фоторепортаж
19 серпня православні християни відзначають свято Преображення Господнє (Другий, Великий або Яблучний Спас) – одне з дванадцяти головних християнських свят.
Це той день, коли Ісус Христос молився на вершині гори Фавор, і його обличчя просяяло. Син Божий здійнявся на небеса, а учні почули голос Всевишнього про те, що Ісус є намісником Бога на Землі.
У народі Преображення Господнє називають Великим або Яблучним Спасом, а ще – святом урожаю. Цього дня кожен селянин вважав за святий обов’язок віднести до церкви на посвяту овочі, фрукти, гриби, мед у стільниках, хліб та інші щедрі дарунки природи. Освячення у цей день різних плодів символізувало розквіт і плодючість усього створеного у безкінечному царстві життя.
За народними традиціями, після Яблучного Спаса селяни починали готуватися до справжньої осені. Вважалося, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими. А ще говорили: «Прийшов Спас – пішло літо від нас».
На Спаса житомиряни освячували яблука та інші фрукти, а також польові букети. І те, й інше в асортименті можна було придбати біля православних храмів міста.
У святковий день в Спасо-Преображенському соборі Житомира був помічений колишній мер Володимир Дебой. Він був у гарному настрої, пройшов ціле коло разом зі священиками та вітався за руку з вірянами.
Освячення у Спасо-Преображенському соборі:
Освячення на території Михайліського собору:
Фото Андрія Дідківського

Интересное

Синоптики пообещали украинцам снег в октябре — Новости Житомира

Синоптики пообещали украинцам снег в октябре Сьогодні, 10:17 Теплого бабьего лета также не прогнозируют. Теплого бабьего лета не будет, так же, как и бархатного сезона. Более того, в конце октября нас уже ждут снег с дождем. Синоптики говорят: во всем виноват жаркий август. Засентябрило Холодную погоду в Украину принесли воздушные массы с северо-запада, говорят в