Последние новости
Главная / Новости / Завершилась остання черга мобілізація: Житомирщина має один із найвищих показників — Новости Житомира

Завершилась остання черга мобілізація: Житомирщина має один із найвищих показників — Новости Житомира

Завершилась остання черга мобілізація: Житомирщина має один із найвищих показників
Заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Генерального штабу ЗСУ Олександр Правдивець під час брифінгу повідомив про завершення третьої та останньої черги мобілізації.
За результатами мобілізації, призвано 8,5% добровольців, 25,7% тимчасово непрацюючих громадян. Різницю в недовиконанні плану компенсують за допомогою громадян, які проходитимуть військову службу за контрактом. Генштаб інтенсивно працює над тим, щоб побільшало військовослужбовців, готових служити за контрактом півроку і більше. Донедавна, визнав офіцер, існували фінансові труднощі, що унеможливлювали виконання соціальних зобов’язань перед контрактниками.
Серед об’єктивних проблем, що перешкоджали виконанню заходів мобілізації, є почасти ухилення громадян від призову на військову службу та виїзд за кордон: 50—55% громадян не з’явилися після оповіщення до військкоматів. Загалом виявлено 26,8 тисячі ухильників від мобілізації.
— Нині у зв’язку з цим відкрито 5811 адміністративних проваджень, за результатами яких громадян притягнуто до адміністративної відповідальності, а також відкрито майже 1,5 тисячі кримінальних проваджень за ознаками ст. 336 Кримінального кодексу «Ухилення від призову за мобілізацією», — додав полковник Правдивець. — Усі справи, за якими відкрито провадження і винесені судові рішення, зареєстровані в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Ця інформація доступна для загалу.
Також полковник Правдивець повідомив, що Міноборони не погодило запропонований законопроект щодо запровадження відкупу від будь-якого виду несення військової служби. Він нагадав про рівність громадян перед законом. І зауважив, що Конституція передбачає обов’язок кожного громадянина України захищати Вітчизну.
Нагадаємо, що Житомирська область має один із найвищих показників мобілізації шостої черги, нарівні з Вінницькою, Дніпропетровською, Хмельницькою та Волинською областями. Серед аутсайдерів Сумська, Закарпатська, Одеська, Івано-Франківська області. У них показник ледь досяг 40% плану.

Интересное

Навпроти Житомирської міської ради представники газети «Патріот» сперечалися з «Самопоміччю» — Новости Житомира

У понеділок 28 вересня під час мовчазного пікету «Об’єднання «Самопоміч» у Житомирі, на якому звинувачували в.о мера Любов Цимбалюк у причетності до розповсюдження «чорного піару», до активістів підійшли працівники газети, у котрій публікувалися матеріали, які у «Самопомочі» назвали наклепом. «Вони друкують «чорнушні» матеріали, вони друкують «чорнушні» газети, розповсюджують їх по місту, в якій пишуть відверту