Последние новости
Главная / Новости / До Житомира на вихідних повернулися демобілізовані кіборги 90 батальйону. ФОТО — Новости Житомира

До Житомира на вихідних повернулися демобілізовані кіборги 90 батальйону. ФОТО — Новости Житомира

До Житомира на вихідних повернулися демобілізовані “кіборги” 90 батальйону. ФОТО
На площі Перемоги 19 вересня житомиряни зустрічали своїх героїв – демобілізованих десантників 90 батальйону 81 бригади.
У зону АТО бійці відправилися минулого року після підготовки на полігоні під Житомиром. До війська більшість хлопців прийшли добровільно. Значна частина – житомиряни та мешканці області, але також є військовослужбовці з Хмельниччини, Вінничини, Рівненщини і Тернопільщини. Батальйон створили 16 вересня 2014 року у складі 95 бригади.
За рік війни військових вже встигли охрестити «кіборгами», адже 90 батальйон обороняв Донецький аеропорт під час кількох ротацій. Були військові там і у найгарячіші дні січня, коли терористи підірвали бетонні перегородки між поверхами. Саме тоді батальйон зазнав найбільших втрат – багато бійців загинули, були травмовані і потрапили в полон.
Про кожного зі своїх бойових побратимів у 90 батальйоні пам’ятають і вже діляться планами, що хочуть відвідати могили загиблих, поспілкуватися з рідними, взяти участь у відкритті меморіальних дошок.
Бійці також відзначають, що нині до Житомира приїхала «чергова партія» демобілізованих (21 особа), а вже 25 вересня із зони АТО додому вирушить інша частина військових.
Зауважимо, що серед демобілізованих військовослужбовці та , які були в полоні терористів 77 та 197 днів відповідно.
Загалом 90 батальйон тримав позиції навколо аеропорту, в Пісках, Опитному, Водяному та інших населених пунктах на Донеччині.
Юлія ДЕМУСЬ

Интересное

Депутаты решили не присваивать звание «Почетный гражданин Житомира» — Новости Житомира

Депутаты сняли с рассмотрения вопрос о присвоении звания «Почетный гражданин Житомира». Такое решение было принято на сессии горсовета 20 августа. «Есть предложение временно приостановить присвоение званий «Почетный гражданин города», – предложила депутат Вера Шелудченко. Секретарь горсовета Любовь Цимбалюк сообщила, что согласительный совет рекомендовал снять этот вопрос с рассмотрения, и подчеркнула, что говорить о фамилиях претендентов