Последние новости
Главная / Новости / До Житомира на вихідних повернулися демобілізовані кіборги 90 батальйону. ФОТО — Новости Житомира

До Житомира на вихідних повернулися демобілізовані кіборги 90 батальйону. ФОТО — Новости Житомира

До Житомира на вихідних повернулися демобілізовані “кіборги” 90 батальйону. ФОТО
На площі Перемоги 19 вересня житомиряни зустрічали своїх героїв – демобілізованих десантників 90 батальйону 81 бригади.
У зону АТО бійці відправилися минулого року після підготовки на полігоні під Житомиром. До війська більшість хлопців прийшли добровільно. Значна частина – житомиряни та мешканці області, але також є військовослужбовці з Хмельниччини, Вінничини, Рівненщини і Тернопільщини. Батальйон створили 16 вересня 2014 року у складі 95 бригади.
За рік війни військових вже встигли охрестити «кіборгами», адже 90 батальйон обороняв Донецький аеропорт під час кількох ротацій. Були військові там і у найгарячіші дні січня, коли терористи підірвали бетонні перегородки між поверхами. Саме тоді батальйон зазнав найбільших втрат – багато бійців загинули, були травмовані і потрапили в полон.
Про кожного зі своїх бойових побратимів у 90 батальйоні пам’ятають і вже діляться планами, що хочуть відвідати могили загиблих, поспілкуватися з рідними, взяти участь у відкритті меморіальних дошок.
Бійці також відзначають, що нині до Житомира приїхала «чергова партія» демобілізованих (21 особа), а вже 25 вересня із зони АТО додому вирушить інша частина військових.
Зауважимо, що серед демобілізованих військовослужбовці та , які були в полоні терористів 77 та 197 днів відповідно.
Загалом 90 батальйон тримав позиції навколо аеропорту, в Пісках, Опитному, Водяному та інших населених пунктах на Донеччині.
Юлія ДЕМУСЬ

Интересное

Сергій Машковський матиме відверту розмову з Порошенком — Новости Житомира

Сергій Машковський матиме відверту розмову з Порошенком Сьогодні, 16:45 Завтра, 9 вересня голова Житомирської ОДА Сергій Машковський доповідатиме Президенту про реформи в області. Петро Порошенко планує провести в Києві «відверту розмову» щодо реалізації реформ в державі. Саме на середу заплановане засідання Ради регіонального розвитку за участю голів ОДА. Про це глава держави повідомив на розширеному