Последние новости
Главная / Новости / У Житомира з’явився путівник українською історією міста — Новости Житомира

У Житомира з’явився путівник українською історією міста — Новости Житомира

У Житомира з’явився путівник українською історією міста
У Житомира з’явився путівник українською історією міста Сьогодні, 08:52 Георгій Мокрицький до Дня міста підготував Житомиру свій подарунок. У видавництві «Волинь» вийшов його проспект «Український Житомир».
«Це невелике, але дуже важливе видання, спрямоване на заповнення вакууму в інформаційному просторі про українську історію, українські події та українські постаті Житомира. Проспект повністю відповідає вимогам часу, адже події на сході держави змусили нас згадати, що ми українці. Військові дії, що тривають, це результат відсутності національно-патріотичного виховання… Нас вчили, що треба бути толерантними. Свого часу і я готував інформацію про єврейський Житомир, проводив екскурсії для німецького посла, можна й говорити про чеський Житомир, але настала пора для українського Житомира. Книга пройшла через мою свідомість, розум і серце, а тому вона дуже емоційна», – розповідає Георгій Мокрицький.
Автор наголошує, що в Україна нарешті відходить від комуністичної ідеології, кривавого експерименту, який тривав 70 років. Люди, слава Богу, зрозуміли, що від комуністичних ідей треба не просто відмовитися, а їх потрібно засудити. За словами Георгія Мокрицького, це не помста режиму, а справедливий суд народу та історії, який має відбутися.
Краєзнавець переконаний, що саме законодавство про декомунізацію в Україні стало відправною точкою цього закономірного, невідворотного, об’єктивного історичного процесу.
Георгій Мокрицький наголошує: «Ще взимку, до прийняття закону про декомунізацію, я відчував, що це видання на часі. Тут йдеться про те, що наболіло. Люди вийшли на вулицю і скинули пам’ятник Леніну. Виникає питання, чому цього не сталося раніше? Відповідь проста, бо тільки нещодавно суспільство дозріло до цього. Хочу, щоб читач зрозумів, що це видання не є даниною моді. Я дивлюся на всі події крізь призму історичного процесу».
Георгій Павлович акцентує увагу на тому, що до видання увійшло рівно 200 адрес української історії Житомира, хоча конкретної арифметичної мети автор не ставив. У проспекті вміщені фотознімки, а також дві карти, на яких позначені всі важливі місця, що безперечно сприятиме розвиткові туристичного потенціалу міста. Проспект тиражем 1000 примірників буде розповсюджений міською радою у житомирських начальних закладах.
«Видання потрапить до тих, кому воно найбільше потрібне. Це перший крок до українізації українського Житомира Пенсіонерів нам не вдасться перевиховати, а молодь, навпаки, проспект позбавить історичного сміття в головах», – переконаний Георгій Мокрицький.
Джерело статті:

Интересное

Очікувана явка виборців, гречка і 5 % барєр: у Житомирі обговорили місцеві вибори — Новости Житомира

13 серпня відбувся семінар на тему «Виборче законодавство: особливості кампанії», організатором якого виступив Центр Суспільних Комунікацій. Захід відвідали діючі депутати міської ради, представники «Радикальної партії», «Сили людей», «Демократичного Альянсу», «Свободи», «Укроп», «Народного контролю», «Народного фронту» та ін.,  експерти, журналісти, громадські активісти та усі, кому цікава тема виборів. Про це повідомила голова Центру Суспільних Комунікацій  Ірина