Последние новости
Главная / Новости / В Житомирі триває виставка музичних інструментів — Новости Житомира

В Житомирі триває виставка музичних інструментів — Новости Житомира

В Житомирі триває виставка музичних інструментів
21 вересня в приміщенні відділу літератури з мистецтва Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича спеціалісти Житомирського обласного Центру народної творчості організували і провели персональну виставку Березівського Валерія Федоровича, майстра виготовлення музичних духових інструментів.
Виставка працює до 28 вересня цього року.
Березівський Валерій Федорович народився 15 березня 1951 року в селі Яроповичі Андрушівського району Житомирської області в сім’ї хлібороба.У 1971 році закінчив Київський енергетичний технікум та музичну студію по класу кларнета. В 1971-73 роках проходив військову службу в оркестрі штабу Центральної групи військ в Чехословаччині.
Окрім гри в оркестрі, був помічником майстра з ремонту духових музичних інструментів.
Звільнившись із війська і маючи прекрасний досвід дворічного навчання в музичній майстерні, він міг відремонтувати майже весь склад музичних інструментів духового оркестру, особливо інструменти дерев’яної групи, які є складні за своєю конструкцією: флейти, гобої, кларнети, фаготи.
У 1974 році вступив на навчання до Житомирського музичного училища ім. В. С. Косенка на відділ духових та ударних інструментів.
Прагнення оволодіти грою на багатьох музичних інструментах та постійне перебування в середовищі народних самодіяльних колективів, а до того ще і вроджений хист, провели його до самостійного виготовлення народного музичного інструментарію.Працював в Поліському ансамблі пісні і танцю «Льонок» та в етнографічному ансамблі народного обряду «Родослав».Володіє грою на багатьох народних інструментах: сопілка, окарина, ріжок, сурма, які сам виготовляє.
Валерій Федорович бере участь у виставках, фестивалях. З 1977 року є членом Асоціації майстрів народної творчості та ремесел «Берегиня», член Музичної Спілки, нагороджений відзнаками, грамотами та дипломами.
У 2011 році Березівському Валерію Федоровичу колегією управління культури облдержадміністрації присвоєно звання «майстер народної творчості».

Интересное

Очікувана явка виборців, гречка і 5 % барєр: у Житомирі обговорили місцеві вибори — Новости Житомира

13 серпня відбувся семінар на тему «Виборче законодавство: особливості кампанії», організатором якого виступив Центр Суспільних Комунікацій. Захід відвідали діючі депутати міської ради, представники «Радикальної партії», «Сили людей», «Демократичного Альянсу», «Свободи», «Укроп», «Народного контролю», «Народного фронту» та ін.,  експерти, журналісти, громадські активісти та усі, кому цікава тема виборів. Про це повідомила голова Центру Суспільних Комунікацій  Ірина