Последние новости
Главная / Новости / В Житомирській ОДА та облраді тиснуть на тих, хто бореться з корупцією — Новости Житомира

В Житомирській ОДА та облраді тиснуть на тих, хто бореться з корупцією — Новости Житомира

В Житомирській ОДА та облраді тиснуть на тих, хто бореться з корупцією
В Житомирській ОДА та облраді тиснуть на тих, хто бореться з корупцією Сьогодні, 17:12 Під час засідання конкурсної комісії на заміщення вакантних посад керівників закладів охорони здоров’я обласної ради, що відбулася сьогодні, 9 вересня, розглядали документи кандидатів на керівні посади в 5 медзакладах.
Жваве обговорення викликало питання під час обговорення претендентів на участь в конкурсі на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської облради.
Свої документи подали троє кандидатів – нинішній керівник Володимир Гришковець, Наталія Шелухіна та Вадим Мошинський. Останнього претендента взагалі не заслуховували, оскільки він не відповідає кваліфікаційним вимогам.
Володимир Гришковець розповів про своє бачення роботи установи та коротко охарактеризував основні показники роботи. Так, за словами керівника бази спецмедпостачання, протягом останніх років вдалося налагодити прозорі процедури закупівлі та зекономити бюджетні кошти. Так, у 2014 році на закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу заощадили понад 7 млн. грн., а в цьому році – вже більше 10 млн. грн. Володими Гришковець наголосив, що нещодавно для потреб населення Житомирщини закупили і довгоочікуваний бюджетний МРТ за прозорою тендерною процедурою.
У документах Володимира Гришковця не було листів підтримки, які додають бонусів під час схвалення претендентів на посади. Щоб уникнути звинувачень в упередженості, обітницю мовчання під час цього обговорення не порушили представники влади – заступник голови обласної ради Руслан Годований та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.
Першим, хто виступив із підтримкою Володимира Гришковця, став начальник управління охорони здоров’я ОДА Олександр Торбас. «Поки ще начальник», – наголосив сам посадовець (за його словами, зараз голова облдержадміністрації Сергій Машковський готує розпорядження про догану за те, що Торбас не оперативно відреагував пожежі в лісах і та торф’яниках).
Начальник управління охорони здоров’я розповів, що за період керівництва Володимира Гришковця, в нашій області всі закупівлі для медзакладів почали проводитися централізовано через один орган. Після кожного тендеру в установу надходили запити від правоохоронних органів. Аби проводити їх відкрито й прозоро, для правоохоронців виділили окрему кімнату на базі та склали чіткий графік фінансових призначень і роботи тендерного комітету.
«За 4 роки моєї роботи на цій посаді Володимир Гришковець не створив ще жодної проблеми, всі тендери проходять вчасно і всі програми в області реалізуються на 100%, а це і гемодіаліз, і інсулін»,- зазначив Олександр Торбас.
Підтримав у своєму виступі Володимира Гришковця і депутат облради Василь Стах. Він порушив питання про те, що Житомирщина – єдина область в Україні, де немає бюджетного МРТ. Приватні фірми працюють на старих апаратах і неохоче надають 5% і вкрай рідко 10% знижки чорнобильцям та учасникам бойових дій. За словами Василя Стаха, тиск на придбання апарату чинився як із владних кабінетів, так і приватними структурами. А зараз тиснуть ще й на претендента на посаду. При цьому, готуються плани, аби зірвати договір про придбання МРТ, доказом чого є лист, що надійшов від СБУ. Як наголосив депутат облради, попереднє призначення Володиимра Гришковця на посаду директора бази спедмедпостачання відбувалося із грубим порушенням, адже контракт із ним уклали лише на один рік замість трьох.
За кандидатуру Володимира Гришковця виступали і члени громадської ради при облдержадміністрації. Вони одностайні в тому, що на претендента, як і на начальника управління охорони здоров’я чиниться тиск, адже саме вони наважилися зламати корупційні схеми.
Натомість на іншу претендентку на посаду Наталію Шелухіну обрушився шквал критики. До того ж, їй зробили зауваження за те, що вона називала комунальну установу підприємством.
Члени конкурсної комісії підтримали кандидатуру Володимира Гришковця. У нього попереду ще профільна комісія та голосування депутатів на сесії.
Завтрашній день стане випробуванням для керівництва і депутатів облради. Що переважить – боротьба з корупцією під час проведення тендерів чи все ж чергова корупційна схема кадрових призначень.
Джерело статті:

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"