Последние новости
Главная / Новости / Влада: була донецькою, стала надто вiнницькою — Новости Житомира

Влада: була донецькою, стала надто вiнницькою — Новости Житомира

Влада: була донецькою, стала надто вiнницькою
Влада: була донецькою, стала надто вiнницькою Сьогодні, 11:03 Петро Порошенко впевнено йде шляхом Вiктора Януковича й масово призначає на високi державнi посади вихiдцiв з Вiнниччини.
Минулого тижня – новий кадровий прорив вiнницьких: управлiння справами Адмiнiстрацiї Президента очолив вiдомий “кавеенщик” Борзов.
Здавалось, пiсля другої революцiї усе змiниться. Але якщо за часiв правлiння Вiктора Януковича країною керували донецькi, то з приходом Порошенка при владi в обласних прокуратурах, СБУ й iнших державних органах опинилися вiнницькi. Саме Вiнницьку область називають вотчиною Петра Порошенка, тут левова частка його бiзнесу. Саме ця область свого часу дала Петру Олексiйовичу дорогу як у великий бiзнес, так i у велику полiтику.
Саме на Вiнниччинi Порошенко був уперше обраний народним депутатом як кандидат в одному з мiсцевих мажоритарних округiв, удруге став нардепом вiд Вiнницької областi й на передостаннiх парламентських виборах. А ставши Президентом, за пiвтора року свого правлiння дав високi посади багатьом “вiнницьким”.
У самiй Вiнницi вже ходять анекдоти, що “за Яника рулили донецькi, за Порошенка – вiнницькi”.
Ми з вiдкритих джерел проаналiзували бiографiї деяких силовикiв та посадовцiв i з’ясували цiкавi речi.
Ось кiлька прикладiв. Так, першим заступником керiвника Апарату ВР є Володимир Слишинський, екс-заступник мiського голови Вiнницi. А колишнiй перший заступник мера Вiнницi Володимир Кiстiон став першим заступником мiнiстра регiонального розвитку.
Екс-заступник голови Адмiнiстрацiї Президента, а сьогоднi посол України у США Валерiй Чалий теж має вiнницьке корiння. Свого часу, з листопада 2009-го по квiтень 2010 року, вiн працював заступником мiнiстра закордонних справ, коли мiнiстерство очолював Петро Порошенко. Керiвництво Вiнницькою ОДА Президент теж доручив колишньому секретаревi мiськради Вiнницi Сергiю Моргунову.
Ще донедавна Державне управлiння справами очолював вiнничанин Сергiй Березенко. А його першим заступником був Сергiй Борзов. Однак пiсля обрання Березенка нардепом на скандальних виборах у Чернiговi Петро Порошенко призначив Сергiя Борзова тимчасовим виконувачем обов’язкiв керiвника Державного управлiння справами. Новий завгосп Порошенка до свого приходу в ДУС був директором команд КВК “Вiнницькi перцi” та “Збiрна України”. Також Борзов працював у товариствi з обмеженою вiдповiдальнiстю “Телевiзiйне творче об’єднання “Олександр Масляков i Компанiя”.
Достатньо в Українi й вiнницьких прокурорiв i керiвникiв обласних управлiнь СБУ. Так, УСБУ у Вiнницькiй областi очолює уродженець цiєї областi Сергiй Ратiєв. До речi, це вже друге його повернення на цю посаду. Вперше Сергiя Володимировича призначив у Вiнницьку область начальником Служби безпеки 20 квiтня 2010 року Вiктор Янукович. А ще донедавна начальником Головного слiдчого управлiння СБУ був Василь Вовк, теж уродженець Вiнниччини.
Начальником Головного управлiння Державної фiскальної служби у Вiнницькiй областi є Мирослав Продан, котрий народився в селi Кукавка Могилiв-Подiльського району на Вiнниччинi.
Не бракує вiнницьких i в керiвництвi обласних прокуратур. Серед них прокурор Волині Дмитро Чепiжак. Вiн народився в мiстi Калинiвка Вiнницької областi. В селi Iвашкiвцi Шаргородського району народився прокурор Рiвненщини Анатолiй Ковальчук. Вихiдцем iз Шаргородщини є й прокурор Вiнницької областi В’ячеслав Соколовий. У Вiнницi народився перший заступник прокурора мiста Києва Олег Валендюк.
Вiнничанин Юрiй Педос обiйняв посаду першого заступника начальника Головного слiдчого управлiння Мiнiстерства внутрiшнiх справ України. До цього вiн працював на посадi першого заступника начальника управлiння МВС у Вiнницькiй областi.
А от давнiй партнер Порошенка – Олег Гладковський, бiльш вiдомий на прiзвище Свинарчук, – став першим заступником секретаря РНБО. До лютого 2015 року вiн був президентом автомобiльної корпорацiї “Богдан”, часткою якої ранiше володiв Петро Порошенко.
Гладковський – не єдиний бiзнес-партнер Петра Олексiйовича, котрий потрапив до влади. Так, разом з головою Адмiнiстрацiї Президента Борисом Ложкiним Порошенко розвивав медiа-бiзнес. Очiльник НБУ Валерiя Гонтарева керувала компанiєю з управлiння активами, що допомагала вести справи пiдприємствам нинiшнього Президента. Заступником голови фракцiї БПП є Iгор Кононенко, партнер Петра Олексiйовича по Українському промислово-iнвестицiйному концерну.
А керiвником Нацiональної комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є Дмитро Вовк – колишнiй маркетолог i мерчендайзер росiйського представництва компанiї “Рошен”.
Мiнiстром iнформполiтики теж є людина Петра Порошенка. Юрiй Стець – екс-генпродюсер “5 каналу”, власником якого залишається Президент України.
Вiдкрита дорога вихiдцям з Вiнниччини й у керiвництво великих держпiдприємств. Депутат вiнницької мiськради Iгор Ткачук працює в. о. гендиректора Укрпошти. Заступником генерального директора iншого державного пiдприємства-монополiста Укрзалiзницi є уродженець Козятина Вiталiй Журакiвський.
Ось такi цiкавi бiографiї, ось така оригiнальна кадрова полiтика Петра Порошенка.
“Петро Порошенко, – каже полiтолог Iнституту соцiальних технологiй “Соцiополiс” Ярослав Макiтра, – повторює Леонiда Кучму, за правлiння якого у владi домiнували днiпропетровськi, та Вiктора Януковича, котрий до влади привiв донецьких. Порошенко покладається на своїх, перевiрених людей, яких знає по Вiнницi чи по бiзнесу. На жаль, кадрова полiтика в Українi базується не на критерiях професiоналiзму, а на особистiй вiдданостi. Це дорога в нiкуди. Думаю, що така тенденцiя зберiгатиметься й надалi. В Українi є ще чимало вакантних посад. Не вiдкидаю того, що й на них буде призначено вiдданих Порошенку людей.
Кадри сьогоднi далi добирають не за професiйними характеристиками, не за здiбностями, а за принципом земляцтва”.
“Звiсно, будь-якому посадовцю краще працювати з людьми, яким вiн довiряє, хто перевiрений, – зазначає Михайло Басараб, полiтолог компанiї “Перша рейтингова система”. — Однак українська практика регiональної ознаки в кадровiй полiтицi українських президентiв, зокрема й Петра Порошенка, набуває нездорових масштабiв. Ця практика була гiперболiзована в часи правлiння Януковича. Тодi побутувало багато анекдотiв та жартiв iз цього. На жаль, практика земляцтва зберiгається й у Петра Порошенка. В його випадку йдеться не лише про землякiв, а й про родичiв. Це вiдвертий непотизм, тобто надання родичам або знайомим посад незалежно вiд їхнiх професiйних здiбностей. Наприклад, син Президента стан нардепом. Очевидно, це не його власна заслуга, а те, що вiн син Президента. Олексiя Порошенка призначили і до керiвного органу об’єднаної партiї “Солiдарнiсть”.
Це – неправильна тенденцiя. Вiд такої практики передовсiм постраждає Петро Порошенко. Адже громадяни негативно ставляться до випадкiв працевлаштування на посади друзiв, родичiв, землякiв. Це матиме серйознi негативнi iмiджевi наслiдки для Президента”.
Як кажуть, принцип добору кадрiв простий – це принцип “перевiрених кадрiв”: жодних конкурсiв, лояльнiсть понад усе.
Джерело статті: Експрес

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"