Последние новости
Главная / Новости / Спека загрожує житомирянам тепловими ударами — Новости Житомира

Спека загрожує житомирянам тепловими ударами — Новости Житомира

Спека загрожує житомирянам тепловими ударами
Спекотна літня погода може принести багато сюрпризів, іноді не дуже приємних. І до них треба бути готовими. При перегріванні на сонці або тривалому перебуванні у занадто жаркому приміщенні може виникнути тепловий удар.
Ознаками перегрівання (теплового удару) є: почервоніння обличчя та шкіри тіла, різка слабкість, холодний піт, розширення зіниць, задишка, сонливість, сильний головний біль, запаморочення, потемніння в очах, частий і слабкий пульс, підвищення температури тіла (іноді до 40°С), у важких випадках судоми, втрата свідомості, нудота, блювання тощо.
Що ж робити при тепловому (сонячному) ударі? При перших ознаках теплового удару слід викликати екстрену медичну допомогу. До приїзду лікаря потрібно перемістити потерпілого в тінь або подалі від прямої дії джерела тепла, під голову покласти валик та звільнити потерпілого від одягу, що стискує. При можливості накрити тіло вологою прохолодною тканиною або простирадлом, прикладати до лоба і під потилицю холодні компреси (рушник, змочений холодною водою, шматочки льоду), охолодження не повинно бути різким і швидким. Якщо людина в свідомості − потрібно дати прохолодне пиття. При втраті свідомості потерпілому треба дати понюхати ватку, змочену нашатирним спиртом. Якщо людина не приходить до тями – перевести її у стійке бічне положення (тобто покласти постраждалого на бік). При порушенні дихання негайно почати робити штучне дихання.
Після надання домедичної допомоги стан хворого оцінить лікар, в більшості випадків він порекомендує постільний режим на кілька днів. Адже потрібно повністю відновитися після теплового або сонячного удару, тому що існує ризик повторення удару.
Як запобігти тепловому (сонячному) удару? Потрібно уникати фізичної активності в занадто спекотні дні і в години активного сонця з 11.00 до 16.00.Слід захищатися від сонця, надівши головний убір та носити одяг світлих тонів з добре провітрюваних, натуральних тканин (бавовна, льон, вовна). Пити велику кількість рідини (1,5-2 л на день), що добре втамовує спрагу (компот, морс, квас). Використовувати вентилятори та кондиціонери для підтримки постійної циркуляції повітря в закритих приміщеннях. Слід уникати переїдання. Відмовитись від вживання алкоголю.
Пам’ятайте, в усіх випадках перегрівання організму треба терміново звернутися за допомогою до лікаря. Бережіть своє здоров’я та життя!

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"