Последние новости
Главная / Новости / У Житомирі Євген Положій презентував свою книгу «Іловайськ»: Хай люди знаю, що війна – це не концерт групи Queen — Новости Житомира

У Житомирі Євген Положій презентував свою книгу «Іловайськ»: Хай люди знаю, що війна – це не концерт групи Queen — Новости Житомира

У Житомирі Євген Положій презентував свою книгу «Іловайськ»: Хай люди знаю, що війна – це не концерт групи Queen
Близько сімдесяти історій реальних українських військовослужбовців, яким вдалось вижити під час важких боїв з терористичними військами під Іловайськом, увійшли до нової книги письменника та журналіста Євгена Положія. Автор презентував свою книгу у Житомирському державному університеті імені Івана Франка у вівторок 15 вересня.
Євген Положій розповідає: книга не є суто документальною, бо деякі епізоди та події потрібно було узагальнити, і зробити це найкраще вдалось саме у художній формі.
«Важко. Скажу, що технічно складно було це робити. На першому етапі було складно. Коли я відкрив ці файли, коли зібрав вже ці 70 інтерв’ю, різні події. Розписав для себе, що було, а чим, хто куди заходив. Намалював, у мене купа карт вдома, де розставлені блокпости, все розвішано. І потім я відкрив ці файли, і воно так навалилось усе на мене: як це все впорядкувати. Я взяв фабулу, її розгорнув, реконструював. Для мене це перший раз, коли я працюю з такою формою. Мені здається, що вона змогла відповісти на той виклик, як вчинити з цим матеріалом», – розповідає автор книги “Іловайськ” Євген Положій.
Автор переконаний: книги про нинішню війну на Сході потрібні українському суспільству.
«Ну, чекати, поки закінчиться війна? Я був готовий морально її написати. Я був готовий покласти півроку свого життя, щоб їздити, говорити, слухати, відтворювати це все діло, і так далі. Для того, щоб на річницю прорвати цю блокаду мовчання про Іловайський котел. Щоб хлопці заговорили хоча б через цю книжку, і люди прочитали і сказали: «А що ж ми мовчимо?». Я думаю, це правильно. І хай люди читають, і хай люди знають, що таке війна, що це не концерт групи «Queen», – каже автор книги «Іловайськ» Євген Положій.
Письменник не виключає, що і надалі займатиметься військовою тематикою, втім поки не розкриває повністю свої творчі задуми.

Интересное

Для вулиць Житомира за півмільйона накуплять 900 т солі — Новости Житомира

Для вулиць Житомира за півмільйона накуплять 900 т солі Сьогодні, 14:24 КП “Управління автомобільних шляхів” Житомирської міськради закупить за 522 тис. грн. 900 т солі. Про це пише “Вісник державних закупівель”. Дата акцепту – 15 вересня. Протягом вересня-грудня постачатиме сіль ТОВ “К-2″ Інвестмент” із Фастова. Це єдина фірма, згідно інформації КП, яка 3 рази подала