Последние новости
Главная / Новости / Напередодні зими газовики Житомирщини перевірили 191 тис домівок | Новости Житомира

Напередодні зими газовики Житомирщини перевірили 191 тис домівок | Новости Житомира

«Житомиргаз» готуює газові мережі до початку опалювального сезону в умовах дефіциту коштів, використовуючи резервні матеріали.
В теплу пору газовикам «Житомиргазу» необхідно виконати діагностику та технічне обстеження наземних і підземних газопроводів, перевірити газорегулятрні пункти, а також стан внутрішньобудинкових газових мереж та газового обладнання безпосередньо у помешканнях споживачів.
Газотранспортна система Житомирщини функціонує вже понад 50 років і потребує значних капіталовкладень. Проте обсяг інвестицій, які є в розпорядженні «Житомиргазу», покриває лише витрати на невідкладні ремонти та підтримання газових мереж у робочому стані.
Наприклад, близько 50% газорегуляторних пунктів (ГРП і ШРП) області, від стану яких залежить постачання газу як в будинки, так і на підприємства, обладнані регуляторами тиску старого зразка. Вони мають застарілу конструкцію і встановлювалися ще у 1960-70-х роках. Такі регулятори потребують щорічного поточного ремонту, в той час коли іноземний аналог потребує його раз у 7 років.
«Цього року ми завершили ремонт газорегуляторного пункту у центрі міста. Відремонтували будівлю, замінили старий регулятор на сучасний італійський, який відповідає європейським стандартам – надійний у роботі, компактний, простий в монтажі і обслуговуванні, має мінімум різьбових з’єднань, що унеможливлює витоки газу. Він коштував підприємству 235 тис грн. Вартість матеріалів і обладнання зросла у зв’язку з коливанням курсу гривни, тому й маємо відповідну ціну», – сказав Сергій Колесник, перший заступник голови правління – головний інженер «Житомиргазу».
Але через брак коштів не вдалося відремонтувати ГРП у селі Клітчин Житомирського району. Адже вартість капітального ремонту будівлі (на фото) із заміною обладнання за розрахунками підприємства становила би близько 250 тис грн. Щоб забезпечити надійне газопостачання жителів села і запобігти виникненню аварійних ситуацій, фахівцями підприємства було прийнято рішення встановити шафовий газорегуляторний пункт вартістю 183 тис грн.
Якщо ГРП перебувають у належному стані, то вони потребують періодичного огляду раз в місяць. При такому стані, в якому вони залишаться без модернізації, їх доведеться перевести на щотижневий режим контролю, а в деяких випадках – і на щоденний. «При обстеженні ГРП бригаді відповідно до графіків за день часто доводиться долати до 100 км відстані. Враховуючи те що велика кількість пунктів знаходяться в сільській місцевості з неякісними дорогами, то при щоденному режимі контролю пального витрачатиметься в рази більше», – зауважує начальник служби обслуговування ГРП, ШРП Юрій Лісовик.
Цього року при підготовці до осінньо-зимового періоду «Житомиргаз» відчув гострий дефіцит фінансування регламентних робіт, затверджених інвестпрограмою 2015 року.
Якщо на початку року компанія планувала використати на реконструкцію та капітальні ремонти газової системи 11,8 млн грн., то фактично вдалося направити лише 0,9 млн грн. Перша причина фінансових проблем в падінні обсягу транспортування газу, від якого напряму залежить тарифна виручка. Недоотримання тарифної виручки у першому півріччі 2015 року уже склало 22,3 млн. грн. Друга причина – здорожчання вартості палива, інструментів, обладнання і матеріалів. Нарешті, третя причина – мізерний тариф на транспортування газу споживачам. Здавалося б, ціна на газ зросла в шість разів, тому і бюджет «Житомиргазу» мав би теж збільшитися. Проте із суми 7,19 грн, сплаченої споживачем за 1 куб. м газу, «Житомиргаз» отримує лише 0,53 грн. Це тариф на розподіл природного газу. Саме ці кошти спрямовуються на виробничу діяльність підприємства, включаючи зарплату працівникам, закупівлю паливно-мастильних матеріалів і обладнання для підготовки опалювального періоду.
Заощаджуючи на всьому, підприємство виконує регламенті роботи з підготовки до зими, адже забезпечення газом області покладене на «Житомиргаз». Загалом перевірено газове обладнання у 191,2 тис помешкань області, з яких 1,2 тис відключено від газопостачання через порушення Правил безпеки систем газопостачання. Фахівцями в рамках підготовки до опалювального сезону обстежено 1,6 тис км газопроводів, 522 ГРП і 1850 ШРП. Також замінено і відремонтовано два газорегуляторні пункти, здійснено чотири реконструкції газопроводів.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"