Последние новости
Главная / Новости / Житомирський школяр Артур Маліновський організовує нічні екскурсії містом — Новости Житомира

Житомирський школяр Артур Маліновський організовує нічні екскурсії містом — Новости Житомира

Житомирський школяр Артур Маліновський організовує нічні екскурсії містом
Житомирський школяр Артур Маліновський організовує нічні екскурсії містом Сьогодні, 17:04 Кожне місто має свою особливу ауру. Туристів приваблює щось ексклюзивне і нове. Для більшості жителів міста історичні будівлі, пам’ятники та музеї, повз які вони щодня проходять, вже стали невід’ємними атрибутами звичного маршруту. Як виявляється, на все це можна подивитися у незвичному ракурсі.
З квітня у Житомирі проходять нічні екскурсії містом. Вони були започатковані ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» («ФРІ») і щоразу збирають все більшу кількість не лише жителів обласного центру, а й гостей з інших міст.
Організацією нічних екскурсій у Житомирі займається 16-річний десятикласник гуманітарної гімназії №23 Артур Маліновський. Зараз він голова житомирського осередку ВМГО «ФРІ», а ще хлопець президент благодійного фонду «Орден благодійників», обласний координатор всеукраїнської акції «Допоможи мені!» та «Let’s do it, Ukraine» і волонтер благодійного фонду «Артерапія». До речі, Артур мріє стати журналістом.
Пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з креативним і надзвичайно активним Артуром Маліновським.
– Як виникла ідея проведення нічних екскурсій Житомиром?
– Екскурсії нічним містом проводили у Рівному наші друзі «З фундації регіональних ініціатив». Нам сподобалась ця ідея і ми вирішили спробувати організувати щось подібне у Житомирі. На першу екскурсію прийшло близько 50 людей. Потім моя подруга, яка очолювала фундацію, склала повноваження і цим почав займатися я. На другу екскурсію вдалося запросити краєзнавця Георгія Мокрицького і тоді майже 100 туристів насолоджувалися нічним Житомиром. А третя перевершила всі очікування – зібралося майже 300 людей. Її проводили краєзнавці Руслан Кондратюк та Сергій Собчук.
– Який маршрут нічної екскурсії Житомиром?
– Щоразу змінюється напрямок руху, але місця залишаються ті ж самі. Вже традиційно ми оглядаємо пам’ятник Олександру Пушкіну, літак в парку культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна, бронзову Діану, що є копією Діани Версальської, водонапірну вежу, філармонію, пам’ятник Сергію Корольову, вулицю Михайлівську, Ларіосіка біля кінотеатру «Україна», камінь заснування Житомира та драмтеатр. До речі, під час останньої екскурсії ми вночі відвідали ще й картинну галерею, що на вул. Малій Бердичівській. Аби розважити туристів, у парку культури та відпочинку виступив гурт «Разом ліпше», а біля кінотеатру «Жовтень» організували фаєр-шоу.
– Всі звикли, що екскурсії проводяться вдень, а чим цікавий нічний Житомир?
– У першу чергу приваблює сама назва. Останню екскурсію відвідали гості з Івано-Франківської, Київської, Львівської та Хмельницької областей. Наші друзі розповіли, що теж мають намір започаткувати такі ініціативи у своїх містах. Окрім цього, саме вночі особлива атмосфера. На вулицях тихо, немає спеки і ніхто не нудьгує по дорозі, бо ми розважаємо одне одного жартами та веселими розповідями. Не менш важливо і те, що нічний Житомир ховає від туристів недоліки, які можуть зіпсувати їх враження про місто вдень.
– Як ставляться батьки та вчителі до такого захоплення?
– На останній екскурсії були мої батьки з моєю маленькою сестричкою. Вони, правда, пішли раніше, бо до другої ночі дитина точно не витримала б. Оглядали нічний Житомир і деякі мої вчителі. Мені надзвичайно важлива думка цих людей, їхні враження, а також поради.
– Чи вистачає часу на навчання і на активну організацію екскурсій?
– Всі екскурсії проводилися влітку, а тому не забирали часу для навчання. Зараз складніше, але я планую наступний такий захід на Хелловін. Я ціную кожну хвилину, бо найближчим часом буду балотуватися у президенти своєї гімназії. А ще в мене є блокнот, в якому чітко розписані 30 проектів, які планую реалізувати в Житомирі.
– Хто допомагає організовувати екскурсії нічним містом?
– Всі організаційні питання я намагаюся вирішувати сам. Мені не відмовляють в допомозі в управлінні сім’ї, молоді та спорту міськради та театральна студія Аліни Зубової. Всі, хто активно долучаються, отримують подяки, а туристи – символічні подарунки з символікою Житомира. Ми не маємо наміру заробити на таких екскурсіях, а навпаки, допомагаємо іншим. Так, під час останньої вдалося зібрати гроші на лікування онкохворих дітей.
Джерело статті:

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"