Последние новости
Главная / Новости / Бердичівлян на відкритті музею єврейства пригощали медовим пирогом. ВІДЕО — Новости Житомира

Бердичівлян на відкритті музею єврейства пригощали медовим пирогом. ВІДЕО — Новости Житомира

Бердичівлян на відкритті музею єврейства пригощали медовим пирогом. ВІДЕО
У Бердичеві в одній із кімнат дитячої бібліотеки відкрили музей єврейства. Від його задуму до реалізації усіх планів у життя довелося зіштовхнутися із рядом труднощів. Втім, розповіла начальник міського відділу культури, на робочий процес це не вплинуло.
Про це йдеться в сюжеті телеканалу «».
Ремонт приміщення зробили у стислі терміни. З чималої кількістю майбутніх експонатів допомогли бердичівляни, зокрема й єврейська громада міста.
День відкриття музею єврейства припав на перші дні п’ять тисяч сімсот сімдесят шостого єврейського Нового року. З цієї нагоди усіх присутніх пригостили солодким медовим пирогом леках.
Шломо Вільгельм, головний рабин Житомира та західної України: «Ці дні для єврейського народу є днями великих свят. Це початок нового року. Слава Богу, що у Бердичеві є не лише музей, а й жива єврейська община. Слава Богу, що на Україні не треба боятися бути євреєм. Спасибі владі за це!»
Нинішня єврейська громада запевняє: одне лише слово «Бердичів» має для кожного єврея особливе значення. Його, кажуть, внесли і виплекали ті, хто жив у цьому місті колись. І якщо єврейські родини сотнями і тисячами жорстоко знищили, то їхній дух, традиції і любов до своєї землі витають у повітрі і донині.
Аківа Нємой, рабин єврейської громади Бердичева: «Слово «Бердичів», саме місто важко переоцінити значення, які вони несуть. Це не просто місто-легенда. Є єврейське повір’я, що коли людині тяжко, вона страждає від якихось проблем, то де б вона не знаходилась, треба промовити одне лише слово «Бердичів». Ми віримо, що це допомагає».

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"