Последние новости
Главная / Новости / У Житомирі розшукують сімейну пару, яка завербувала та змусила жебракувати в Москві 52-річну жінку — Новости Житомира

У Житомирі розшукують сімейну пару, яка завербувала та змусила жебракувати в Москві 52-річну жінку — Новости Житомира

У Житомирі розшукують сімейну пару, яка завербувала та змусила жебракувати в Москві 52-річну жінку
Близько 4 місяців жебрачила житомирянка на території Російської Федерації, спокусившись на випадкову пропозицію працевлаштування від незнайомців.
За фактом переправлення за кордон людини з метою її трудової експлуатації міліція відкрила кримінальне провадження, у рамках якого розшукує вербувальників і встановлює їх можливих жертв, – повідомляє прес-служба УМВС України в Житомирській області.
«До міліції надійшла інформація про те, що у Житомирі чоловік із жінкою завербували і відправили у трудове рабство на територію іншої держави місцеву жительку. Особу потерпілої ми встановили, і під час спілкування з нею знайшли підтвердження оперативній інформації», – розповів начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС в області Дмитро Підгорний.
За словами 52-річної житомирянки, у рідному місті вона зіштовхнулася з проблемою працевлаштування і тривалий час була безробітною. Тому пропозиція чоловіка та жінки, які перестріли її на місцевому ринку, виявилася доволі слушною. Незнайомці запропонували вигідні умови праці та привабливий заробіток за кордоном. Мовляв, погодившись, жінка зможе працювати у сфері торгівлі аж у Москві.
«Вже за деякий час житомирянка у супроводі «працевлаштовувачів», яким довірила особисті документи, виїхала до столиці Росії. Там разом вони орендували квартиру. А за тиждень «безрезультатних пошуків роботи» вербувальники поставили житомирянку перед фактом, що з роботою чи без, а за проживання та харчування вона мусить платити. Варіант заробітку запропонували одразу ж – жебрацтво. Щоранку жінку відвозили у людні місця Москви – підземні переходи, сквери, ринки – і змушували випрошувати гроші нібито на лікування онкохворої дитини, табличку з фотокарткою якої вона тримала у руках. Усі пожертви вербувальники відбирали щовечора», – повідомляє міліція.
Так тривало, за словами потерпілої, з березня по червень 2015 року, аж поки житомирянка не спромоглася повернутися до України. Звісно, без копійки грошей.
Інформація про ці події була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ст.149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. Особи вербувальників міліція вже встановила.
«Нам відомо, що і 26-річний чоловік, і 28-річна жінка, які запропонували працевлаштування і вивезли потерпілу за кордон з метою трудової експлуатації, – жителі Житомирщини. Нині ми вживаємо заходів для встановлення місця їх перебування і затримання», – говорить Дмитро Підгорний.
Правоохоронці закликають жителів Житомирської області: якщо з вами чи вашими родичами сталася подібна історія, зателефонуйте до міліції за телефонами 102 або (0412) 40-72-46. Надана інформація може допомогти встановити винних осіб і притягнути їх до кримінальної відповідальності. Конфіденційність міліція гарантує.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"