Последние новости
Главная / Новости / У Житомир зїхались науковці на міжнародну конференцію «Походження української мови та її говорів» | Новости Житомира

У Житомир зїхались науковці на міжнародну конференцію «Походження української мови та її говорів» | Новости Житомира

В Житомирі 13 листопада в приміщенні Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася міжнародна наукова конференція під назвою «Походження української мови та її говорів». В заході взяли участь відомі українські мовознавці з 14 областей України, з-поміж яких член-кореспондент НАНУ Василь Німчук, академік НАНУ Григорій Півторак, чотирнадцять докторів філоглогічних наук, серед них Ірина Фаріон, а також науковці з Білорусії, Польщі та Угорщини.
Як заявили учасники, це найперший науковий захід в Україні в найважливішій для України царині. Бо як відомо, в Україні мовознавство – це не просто наука, це політико-світоглядна сфера. Не секрет, що здійснювана Росією русифікація України проходила одночасно з нав’язуванням українцям моделі розвитку народів і мов як «спільної колиски російського, українського та білоруського народів», де «дозволялось з’явитись» українцям і їх мові після ХІV ст. Добу давньоруської держави Росія беззастережно забирала собі.
Конференцію відкрив професор Житомирського держуніверститету Віктор Мойсієнко. Академік Національної академії наук України Григорій Півторак виступив з науковим дослідженням, в якому переконливо довів на наукових фактах про безперервну тяглість проживання українців на терені від Карпат до середнього Подніпров’я щонайменше з середини І тисячоліття від Різдва Христового. На основі писемних джерел різних народів він довів, що вже тоді розпався спільний слов’янський ареал, та з’явилися оригінальні мовні ознаки різних слов’янських народів, а до кінця ХІІ століття сформувалась чітка мовна відмінність українців.
Науковці з Києва, Черкас, Одеси, Запоріжжя, Житомира, Львова, Умані та інших міст у своїх доповідях висвітлили основні ознаки побутування діалектів української мови. Учасники конференції запропонували науковому співтовариству обговорити та визначити періодизацію розвитку української мови починаючи з VІ століття для подальшої передачі в Міністерство освіти для включення такої періодизації при вивченні історико-мовознавчих дисциплін у навчальних закладах.
Науковий форум залишився поза увагою влади. Надійшло лише привітання від заступника Міністра освіти.

Интересное

У Коростенському районі під світлом ліхтариків 5 чоловіків копали бурштин — Новости Житомира

У Коростенському районі під світлом ліхтариків 5 чоловіків копали бурштин Сьогодні, 16:21 У Коростенському районі затримано п’ятьох бурштинокопачів. Поблизу с. Гулянка співробітники Управління СБУ та міліції виявили чотирьох місцевих мешканців та киянина, які працювали вночі. Чоловіки використовували світло ліхтарів та електрогенератор. Для видобутку «сонячного каменю» вони зняли поверхневий шар ґрунту на місці родовища та промивали