Последние новости
Главная / Новости / Апеляційний суд не задовольнив скаргу Червоноармійської райради у справі приєднання ФАПів до лікарні — Новости Житомира

Апеляційний суд не задовольнив скаргу Червоноармійської райради у справі приєднання ФАПів до лікарні — Новости Житомира

Апеляційний суд не задовольнив скаргу Червоноармійської райради у справі приєднання ФАПів до лікарні  
14 вересня відбулося засідання Житомирського адміністративного апеляційного суду щодо рішення сесії Червоноармійської районної ради № 451 від 25.03.2015 року «Про припинення комунальної установи «Районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Червоноармійської районної ради. Суд не задовольнив апеляційну скаргу Червоноармійської райради.
Нагадаємо, що в березні 2015 року депутати районної ради вирішили закрити центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) у Червоноармійському районі і приєднати його підрозділи (ФАПи) до складу районної лікарні, щоб зменшити витрати на апарат. Проте дане рішення порушило права громади Червоноармійського району на безоплатне отримання первинної медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я і суперечило нормам Конституції України та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».
На підтримку центру ПМСД виступив депутат обласної ради Дмитро Кропачов, який допоміг із захистом медичної організації у суді. У травні профспілкова організація комунальна установа «Районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Червоноармійської районної ради звернулася до Червоноармійського районного суду з адміністративним позовом про незаконність рішення районної ради.
9 червня Червоноармійський районний суд задовольнив адміністративний позов профспілкової організації КУ «Районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Суд постановив визнати протиправним та скасувати рішення 33 сесії 6 скликання Червоноармійської районної ради № 451 від 25.03.2015 року «Про припинення комунальної установи «Районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Червоноармійської районної ради.
В результаті Червоноармійська районна рада подала апеляційну скаргу до Житомирського адміністративного апеляційного суду, проте 14 вересня суд не задовольнив апеляційну скаргу.
«Суд не задовольнив скаргу, бо депутати Червоноармійської райради при прийнятті рішення про закриття центру ПМСД порушили закон про охорону здоров’я і фактично вийшли за межі своїх повноважень, тобто порушили накази Міністерства охорони здоров’я і взагалі не врахували позицію Міністерства при прийнятті даного рішення. Як наслідок ми бачимо, що профсоюзна організація довела свої права», – зазначив Дмитро Кропачов, депутат Житомирської обласної ради.
Директор Департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександр Торбас зазначив, що центри ПМСД в області створювалися для того, щоб підняти на вищий рівень сільську медицину. Депутатський корпус районної ради повинен правильно розділяти фінансові потоки. Якщо коштів не вистачає, депутатам варто «більший шматок пирога» віддати у село, на центр ПМСД, а не приєднувати його до районної лікарні.
Прес-служба депутата Житомирської обласної ради Дмитра Кропачова

Интересное

В Новоград-Волинському районі статус учасника бойових дій отримали майже 200 осіб — Новости Житомира

В Новоград-Волинському районі статус учасника бойових дій отримали майже 200 осіб Сьогодні, 15:30 За 1-6 хвилю мобілізації в Новоград-Волинському районі було мобілізовано 603 чоловік, станом на 25.09.2015 по Новоград-Волинському району 324 демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу, з них учасників антитерористичної операції – 158 військовослужбовців.Про це інформують на сайті РДА. На сьогодні статус учасника бойових