Последние новости
Главная / Новости / У Житомирі дітям віком до десяти років вводитимуть вакцину проти поліомієліту — Новости Житомира

У Житомирі дітям віком до десяти років вводитимуть вакцину проти поліомієліту — Новости Житомира

У Житомирі дітям віком до десяти років вводитимуть вакцину проти поліомієліту
Міністерство охорони здоров’я планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
Перший раунд буде проводитися поетапно: із Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської, Івано-Франківської областей, і протягом двох тижнів має бути охоплено всю Україну. Імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей. Усі регіональні управління охорони здоров’я отримають вакцину і затверджений план екстреної імунізації з роз’ясненнями, аби мати засоби та повну інформацію для проведення необхідних заходів у боротьбі з поліомієлітом в Україні, – зазначають на сайті.
На управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації вже виділена перша партія вакцини, однак ще не має детального плану імунізації.
«Детальної інструкції ще не було. Був наказ про то, що нам виділена вакцина і буде розвозитися найближчим часом. Поки що виділено 46 тис. доз, це перший розподіл, ще буде вакцина і детальна інструкція, що з нею робить. Оперативний штаб при Міністерстві прийняв рішення імунізовувати всіх діток. Але ще не знаємо, як воно буде, бо нам потрібно набагато більше вакцини. Батьки можуть відмовитись від вакцинації, але потрібно проводити просвітницьку роботу, щоб не відмовлялись, бо це дуже серйозна хвороба», – каже Сергій Березовський, начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.
В Міністерстві побоюються розповсюдження вірусу поліомієліту і закликають оперативно вживати заходи.
«На сьогодні не виявлено нових випадків поліомієліту в Україні, проте ситуація залишається небезпечною. Зважаючи на те, що кількість мутацій вірусу, який було виявлено у дітей у Закарпатській області, показує, що даний вірус міг циркулювати в Україні протягом останніх 2-х років та через низький рівень імунізації від поліомієліту, ми маємо вживати кардинальних і дуже оперативних заходів, щоб протидіяти розповсюдженню захворювання. Підкреслюю, що це уже не рутинна імунізація, це реакція на спалах», – наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України ІгорПерегінець.
Як повідомляв , Міністр Квіташвілі перевірив, чи

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"