Последние новости
Главная / Новости / За УЗД в Житомирській обласній дитячій лікарні батьків змушують заплатити 40 грн — Новости Житомира

За УЗД в Житомирській обласній дитячій лікарні батьків змушують заплатити 40 грн — Новости Житомира

За УЗД в Житомирській обласній дитячій лікарні батьків змушують заплатити 40 грн
Він показує список медикаментів та побутових товарів, який йому дали у Житомирській обласній дитячій лікарні.
Житомирянин В’ячеслав Сабодир розповідає вночі 22 вересня його п’ятирічному сину стало зле. Разом з дитиною В’ячеслав приїхав до обласної дитячої лікарні. Чоловік каже: після того, як синові поставили крапельницю до нього одразу ж підійшла медсестра і дала список медикаментів, які потрібно було купити, а вранці у хірургічному відділенні йому повідомили – безкоштовно пройти ультразвукове дослідження можуть лише три пацієнти, усі інші повинні сплатити по сорок гривень.
«Я кажу: ви знаєте, мене дане ваше УЗД вже не цікавить, тому що я побоююся за життя своєї дитини, так як моя дитина поступила з гострими болями і, будь ласка, зробіть виписку. Ми підемо в іншу лікарню і будемо в іншому лікувальному закладі лікуватися. Я виписав дитину, але попросив у виписці вказати, що дитина не була вилікувана у зв’язку з тим, що необхідно було пройти процедуру, яку вони фізично не могли надати у зв’язку з тим, що у мене не було 40 гривень. Лікар відмовився це зробити», – розповідає житомирянин В’ячеслав Сабодир.
Чоловік каже: був би й не проти заплатити за обстеження, але його вразило те, що хлопчик який лежав в одній палаті разом з його сином так і не зміг пройти УЗД, тому він вирішив піти на принцип.
«Виходить так, що він добу лежав і коли йому сказали піти зробити УЗД, так як живіт болить, то він сказав: «Я почекаю маму, тому що у мене немає в кишені зараз 40 гривень. Тому я УЗД зробити не можу». І ви знаєте, надходить така думка, що нашими дітьми граються як іграшками якимись: у батьків є гроші – значить дитини лікують, а якщо у батьків немає грошей – дитину не лікують», – каже В’ячеслав Сабодир.
В’ячеслав Сабодир вирішив з’ясувати чи справді за медичні обстеження потрібно платити і звернувся до керівництва лікарні. Виконуючий обов’язки головного лікаря дитячої обласної лікарні Микола Бобер розповідає: на жаль не вистачає фінансування.
«Що стосується таких речей, як розхідні матеріали, те що стосується ремонту обладнання: на це теж потрібні кошти. На ремонт обладнання, на ці всі речі держава взагалі нічого не виділяє. Через те ми виходимо із тієї позиції, але в принципі як би там не було всі діти, які приходять ми стараємось їм зробити обстеження», – в.о. лікаря дитячої обласної лікарні Микола Бобер.
В управлінні охорони здоров’я Житомирської ОДА кажуть благодійні внески є законними, але не обов’язковими. Чиновники переконують у лікарнях намагаються надавати усі медичні послуги безкоштовно.
«Стараємось будемо говорити, завжди стараємось все що можна максимально, все що є в лікарні( які є фахівці, яка є апаратура) це все відповідно робиться безоплатно. Але інколи буває і таке, що цієї апаратури і не вистачає або якась черга, бо потік людей великий. Тому все таки передбачено спочатку надання і забезпечення невідкладної допомоги, от якщо людина поступає зараз і є певний запас медикаментів в лікарні від 10-15 % які можна передбачити, щоб надавати пацієнтам. Якщо це буде якась планова допомога, то може потрібно буде почекати, щоб пройти те чи інше обстеження», – каже в.о. заступника начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Віктор Лучків.
Та попри слова чиновників та гарантоване Конституцією право громадян на безоплатне медичне обслуговування скоріш за все житомиряни і далі будуть чекати своєї черги на безкоштовне медичне обстеження або ж платитимуть благодійні внески.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"