Последние новости
Главная / Новости / Іноземці проінспектували військову частину в Бердичеві — Новости Житомира

Іноземці проінспектували військову частину в Бердичеві — Новости Житомира

Іноземці проінспектували військову частину в Бердичеві
На минулому тижні військову частину, що розташована у Бердичеві, на Житомирщині, відвідала багатонаціональна інспекційна група. Метою роботи іноземних спостерігачів була перевірка відповідності офіційно наданої Україною інформації щодо кількості озброєння та військової техніки Збройних Сил України, яка підпадає або обмежується Договором про звичайні збройні сили у Європі у пунктах постійної дислокації, на полігонах і місцях занять.
На наші журналістів щодо результатів роботи групи відповів тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника штабу військової частини капітан Андрій Костишин.
– Яка кількість інспекторів відвідала частину?
– До нас завітало дев’ятеро іноземних гостей. Із них семеро – громадяни США, один представник з Угорщини і один із Канади.
– З якою метою приїжджала інспекція?
– Відповідно до Віденського договору Україна зобов’язана надавати достовірну інформацію щодо зразків озброєння, які знаходяться на її території. Згідно з цим певні зразки озброєння можуть перебувати на складах нашої частини, а інші – ні.
– Чи виявила інспекція якісь недоліки?
– Ні, жодних недоліків виявлено не було. Бригада довела, що навіть у такий складний час її діяльність відповідає міжнародним угодам.
– Чи вплинув особливий стан в Україні на склад військової техніки, що знаходиться у частині та на рівень лояльності інспекції у ході перевірки?
– На склад військової техніки, безумовно, вплинув. Щодо ставлення інспекторів, то я точно не можу сказати, було воно більш чи менш лояльним, адже особисто я супроводжував перевірку такого масштабу вперше. Раніше цим займалась інша людина, у якої і досвід у таких справах був значно більший.
– Як готувалися до зустрічі іноземців?
– Звичайно, усі дуже переживали, адже це рівень міжнародний. Тому дуже не хотілося б, аби щось десь пішло не так. Але уся техніка, про наявність якої в районах і на наших складах ми заявляли, інспекторами була зафіксована.
Їх також цікавив периметр частини – чи є ймовірність незаконного вивозу техніки за межі визначеної території. Інспектори перевірили огорожу, ознайомилися з процесом охорони території бригади, відвідали усі сховища, ворота яких висотою та шириною більше 2-х метрів.
Делегованих цікавило, чи у час, коли військовослужбовці беруть участь у бойових діях, у зоні АТО, змінились побут і харчове забезпечення особового складу. Їм також було цікаво поспілкуватися із представниками підрозділів, особливо із тими, хто уже має бойовий досвід. Але, на жаль, досвідчені сержанти контрактної служби, ті, які не звільнилися і могли б безпосередньо поділитися досвідом, у цей час знаходяться у зоні АТО.
– Чи відрізняється український військовослужбовець від американського?
– Так, безумовно. Американці, на мій погляд, більш розкуті, позбавлені сухого формалізму. З ними досить легко спілкуватися. З багатьма можна було знайти спільну мову у буквальному сенсі, мовний бар’єр не ставав на перешкоді, адже більшість із них володіє російською. Вони також розуміють український гумор, що є не менш важливим показником!
– Є інформація, що інспектори мали право відвідати також казарми та їдальню? Чи виявили вони таке бажання і що особливо сподобалось?
– До казарм не заходили, а от до нашої їдальні завітали, щоправда оцінили лише якість оснащення приміщення та рівень підготовки персоналу. Якість кухні оцінити не вдалося, бо на сам прийом їжі не потрапили. Ми пояснили, що відтепер їжа роздається конвеєром, столи не накриваються. Отже, кожен військовослужбовець може обрати собі те із меню, що йому найбільше до вподоби. Начальник клуба організував екскурсію до Музею бойової слави частини, де гостям надзвичайно сподобалося. Вони також особливо зацікавилися гарматами часів Великої Вітчизняної війни, що знаходяться на території частини, та пам’ятником воїнам, загиблим в Афганській війні.

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"