Последние новости
Главная / Новости / Не можу бути байдужим до того, що відбувається у Житомирській області, — Юрій Павленко — Новости Житомира

Не можу бути байдужим до того, що відбувається у Житомирській області, — Юрій Павленко — Новости Житомира

“Не можу бути байдужим до того, що відбувається у Житомирській області”, – Юрій Павленко
“Не можу бути байдужим до того, що відбувається у Житомирській області”, – Юрій Павленко Сьогодні, 09:07 Народний депутат України Юрій Павленко добре знайомий із потенціалом та проблемами Житомирської області. Свого часу він був головою облдержадміністрації, а зараз очолює обласний осередок політичної партії “Опозиційний блок”. Пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з Юрієм Павленком про основні напрямки роботи Опозиційного блоку та цінності, які політсила намагається донести до виборців.
– Юрію Олексійовичу, розкажіть, будь ласка, чому Ви прийняли рішення очолити обласний осередок політичної партії “Опозиційний блок” у Житомирській області?
– Я погодився очолити обласну організацію Опозиційного блоку, бо не можу бути байдужим до того, що відбувається на Житомирщині. У своїй діяльності на посадах Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту та Уповноваженого Президента України з прав дитини я приділяв особливу увагу проблемам області. Протягом 2012-2013 років тодішнє керівництво облдержадміністрації неодноразово називало мене своєю опозицією через активну діяльність і принципову позицію щодо захисту прав дітей. Протягом двох років нам вдалося вивести це питання на рівень державної політики. Весь свій досвід, знання і вміння я готовий спрямувати на розвиток краю. Мені дуже боляче, що за 8 років ситуація на Житомирщині погіршилася. Люди збідніли і практично зупинилися всі інфраструктурні проекти. Нічого не будується, а лише руйнується. Житомирщина стала бідним родичем столичного регіону. Я переконаний, що область має максимально використати статус сусіда столиці для свого розвитку. Для цього є необхідний потенціал і потрібна лише професійна і якісна робота.
– Які основні цінності намагається донести Опозиційний блок до виборців на Житомирщині?
– Сьогодні багато хто називає себе опозицією, бо так легше завойовувати електоральні симпатії тих, хто незадоволений нинішньою владо. Однак, називати себе опозицією і бути нею – це різні речі. Єдина справжня опозиція на Житомирщині – це політична партія “Опозиційний блок”. До нашої команди входять професіонали, які пропонують альтернативні і ефективніші шляхи вирішення проблеми. Ми не підтримуємо принцип, що чим гірше в країні, тим краще для опозиції. Наша критика конкретна, конструктивна і обґрунтована. “Опозиційний блок” у Житомирській області став дієвою політичною силою, з якою рахуються. Партія об’єднує всіх, кому не байдужа доля України і хто доводить патріотизм своїми діями. Наша партія виступає за мир, тобто ми в опозиції до війни. Ми за те, щоб швидше припинилося кровопролиття на українській землі. Виключно військовими діями неможливо досягнути миру, а лише шляхом переговорів, підтримуючи права кожного громадянина України. Запропонований Президентом проект змін до Конституції України значною мірою є програмним завданням Опозиційного блоку, яке взяла собі на озброєння влада. Ми його підтримали не як проект тих, хто зараз керує країною, а як те, в чому нам вдалося переконати владу. Тут наші дії в досягненні миру співпадають.
– Як Ви ставитеся до анонсованого урядом підвищення пенсій і заробітних плат, які громадяни отримають вже в жовтні? Чи врятує це людей від зубожіння?
– Ми не погоджуємося з економічною і соціальною політикою нинішньої влади. Так званими “реформами”, яких ніхто не бачить і не розуміє, влада підміняє виконання своїх обов’язків. А афішоване збільшення пенсій і заробітних плат у такому вигляді, який пропонує уряд, це швидше намагання підкупити виборців напередодні місцевих виборів. Але люди розберуться з ситуацією, бо давно перестали довіряти цій владі і розуміють, якщо вона обіцяє доплатити 100-200 грн, то 300-400 точно у якомусь вигляді забере. Нинішнє керівництво держави навчилося вдало списувати все на війну. Але війна – це лише 25% проблем. Натомість 75% – це невміння нинішніх посадовців професійно, відповідально і якісно працювати та виконувати свої обов’язки. “Опозиційний блок” категорично виступав проти замороження пенсій і заробітних плат та підвищення тарифів. Наша партія – єдина політична сила в парламенті, що не підтримала закон про бюджет на 2015 рік, який обікрав кожного пенсіонера. Ми внесли понад 50 законопроектів, спрямованих на відновлення соціальної справедливості, а також підготували понад 10 подань у Конституційний суд на рішення парламенту та дії влади, спрямовані на обкрадання людей. На цьому шляху в нас є перемоги, адже вдалося змусити суд розпочати розгляд подань та переконати владу розпочати індексацію пенсій і зарплат раніше, а не в грудні. Наша принципова позиція така: до відновлення соціальної справедливості має бути мораторій на підвищення тарифів. Спочатку потрібно індексувати пенсії та зарплати відповідно до реального рівня інфляції. Так, за два роки як мінімум на 75% і це лише офіційно. А вже потім можна піднімати тарифи на обґрунтованому рівні. Результати досліджень профільної парламентської комісії засвідчили завищення тарифів у декілька разів. Шокує той факт, що лише за останні півтора роки кожна українська сім’я стала біднішою у 3-4 рази. Влада всю свою неспроможність адекватно діяти компенсує не через ефективну роботу чи олігархів, а за рахунок пенсіонерів і дітей. Саме ці категорії населення стали першими жертвами нинішньої влади.
– У Житомирській області Опозиційний блок активно виступає проти оптимізації малокомплектних навчальних закладів освіти. Що вже вдалося досягти на цьому шляху?
-У Радомишльському і Червоноармійському районах нам вдалося домогтися в суді зупинення рішення районних рад про ліквідацію шкіл. Ми вважаємо це першою перемогою і не будемо зупинятися. Така ситуація є прикладом того, що люди не довіряють владі. Громада оскаржує в судах рішення депутатів, яким делегувала свої повноваження. Зараз активно обговорюється децентралізація, але місцева влада неготова до такого процесу. Як вона планує дбати про район, якщо закриває школи і відверто ігнорує думку людей, порушуючи при цьо¬му права дітей. Опозиційний блок – єдина політична сила, яка декларує у своїй програмі та діях захист прав дітей. Ми чітко усвідомлюємо всю глибину відповідальності за дитину від її народження до досягнення повноліття.
– Останнім часом керівництво Житомирської області проводить багато зустрічей з інвесторами, бере участь у відкритті нових об’єктів і запевняє у сприятливих для ведення бізнесу умовах. Наскільки така риторика влади відповідає реальному стану справ?
– Влада не афішує, що багато підприємств, які працюють на території Житомирщини, сплачують податки в Київській області чи інших регіонах, або взагалі нічого не платять, видаючи заробітну плату в конвертах. В одному із районів області порівняли два підприємства. Одне із них фермерське, а інше – великий агрохолдинг, який має вдесятеро більше землі. Так, у фермера працює 14 офіційно оформлених людей. Таку ж кількість працівників зареєстровано в агрохолдингу. Хоча насправді там працює набагато більше людей і заклад не сплачує податків. Правоохоронні і контролюючі органи просто закривають на це очі через вигоду для себе. З іншого боку, влада не сприяє розвитку бізнесу, а тому великі компанії ховають свої прибутки. Є ще один приклад. Велике підприємство з іноземними інвестиціями, яке зайшло в область, зареєстроване в Києві. Керівник пояснює, що так вигідніше, бо податківці і правоохоронці не приходять зі своїми потребами і нічого не вимагають. Таким чином, серед інвесторів спостерігається високий рівень недовіри до місцевої влади і контролюючих органів. Кожен такий орган є в першу чергу є помічником. Законодавча база в Україні дозволяє бізнесу розвиватися, але виникає питання, як відповідні норми використовуються владою – для отримання неправомірної вигоди чи для розвитку.
– Цими днями по всій області відбуваються збори територіальних організації Опозиційного блоку, висуваються кандидати у депутати місцевих рад. Чи змінилось відношення людей до вашої політичної сили останнім часом, наскільки активно вони вас підтримують?
– Своїми безвідповідальними і антисоціальними діями влада сама змушує людей переглядати свої політичні погляди. Мені відомо, що солідним центром досліджень були проведені соціологічні дослідження, які свідчать про те, що за три останніх місяці підтримка Опозиційного блоку на Житомирщині збільшилась мінімум вдвічі. Це протест жителів області проти війни, тарифів, цін, псевдореформ, проти антигуманної політики влади, яка вже поставила на межу виживання мільйони українців. Наша політична сила йде на вибори з програмою, яка пропонує конкретні шляхи подолання кризових ситуації у різних сферах нашого життя. Саме тому до нас приєднується багато авторитетних людей у різних районах області. Ми відчули підтримку небайдужих людей, коли так звані активісти різали намети Опозиційного блоку, в яких збирали підписи за припинення війни. Ми постійно відчуваємо підтримку людей. І це додає сили боротися проти свавілля, безвідповідальності, непрофесійності.
Джерело статті:

Интересное

В Крым не пустили 7,2 тонн колбасных изделий из Житомирской области — Новости Житомира

Сотрудники Управления Россельхознадзора в Республике Крым и Севастополе не допустили ввоз на полуостров из Украины 7,2 тонн колбасных изделий, произведенных в Житомирской области. Как уверяют в ведомстве, партия не имела при себе данных об исследовании продукции по физико-химическим, токсикологическим и радиологическим показателям. Груз колбасных изделий в ассортименте общим весом 7,2 тонны следовал через МАПП "Армянск"