Последние новости
Главная / Новости / За добу на Житомирщині знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах — Новости Житомира

За добу на Житомирщині знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах — Новости Житомира

За добу на Житомирщині знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах
Вогнем пройдено 3,5 гектари. Очільник рятувальної служби області Ігор Нікітчук закликає мешканців області спільними зусиллями протидіяти пожежам в екосистемах.
На теренах Житомирської області цьогоріч у природних екосистемах виникло 925 пожеж. Як наслідок, вогнем пройдено 1455 гектарів. Це стосується займань сухої трави, пожеж на сільськогосподарських угіддях, в лісових масивах та на торфополях. Про це сповіщає управління ДСНС у Житомирській області.
За оперативними даними ДСНС України, протягом пожежонебезпечного періоду 2015 року кількість пожеж у природних екосистемах України порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася в 1,7 рази (2015 рік – 17,5 тис. пожеж на площі 18 тис. га, 2014 рік – 10,2 тис. пожеж на площі 13,2 тис. га).
Як свідчить аналіз, збільшення кількості пожеж у природних екосистемах, на фоні тривалого періоду аномально сухої і спекотної погоди, спричинено наступними факторами:
– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках населених пунктів тощо;
– необережне поводження з вогнем (зокрема, і необережність під час куріння) та підпали призводять у багатьох випадках до поширення вогню на житлові будинки в населених пунктах, до виникнення пожеж у лісових масивах і на торфовищах.
«Тож протидіяти пожежам в екосистемах – це завдання в першу чергу мешканців області, власників земельних ділянок, керівників підприємств та лісокористувачів, – наголошує очільник рятувальної служби області Ігор Нікітчук. – Сьогодні усі повинні усвідомити, яку загрозу довкіллю вже нанесли і продовжують завдавати кожен своєю сільськогосподарською діяльністю чи безпечним використанням джерел відкритого вогню, розведенням багаття. Навіть просто кинутий у траву недопалок за лічені секунди призводить до тління, а далі і займання сухої трави. Закликаю особисто з відповідальністю поставитися до заборони спалювання сухостою, сміття, залишків рослинності та використання відкритого вогню у пожежнонебезпечний період, який досі триває».
Упродовж вересня-жовтня рятувальники у співпраці з органами влади, підрозділами Держлісагенства та Держекоінспекції посилять роботу щодо спільного патрулювання для контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки у лісових масивах, на торфовищах та сільгоспугіддях.

Интересное

На Житомирщині для військовослужбовців Міноборони знайде 40 квартир — Новости Житомира

Міністерством оборони України було оголошено проведення конкурсу щодо закупівлі до 40 квартир на вторинному ринку (готове житло) та на умовах пайової участі для забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей у Житомирі та області.  Серед основних вимог до квартир вторинного ринку – юридичний статус: оформлене у відповідності до чинного законодавства право власності