Последние новости
Главная / Новости / За добу на Житомирщині знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах — Новости Житомира

За добу на Житомирщині знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах — Новости Житомира

За добу на Житомирщині знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах
Вогнем пройдено 3,5 гектари. Очільник рятувальної служби області Ігор Нікітчук закликає мешканців області спільними зусиллями протидіяти пожежам в екосистемах.
На теренах Житомирської області цьогоріч у природних екосистемах виникло 925 пожеж. Як наслідок, вогнем пройдено 1455 гектарів. Це стосується займань сухої трави, пожеж на сільськогосподарських угіддях, в лісових масивах та на торфополях. Про це сповіщає управління ДСНС у Житомирській області.
За оперативними даними ДСНС України, протягом пожежонебезпечного періоду 2015 року кількість пожеж у природних екосистемах України порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася в 1,7 рази (2015 рік – 17,5 тис. пожеж на площі 18 тис. га, 2014 рік – 10,2 тис. пожеж на площі 13,2 тис. га).
Як свідчить аналіз, збільшення кількості пожеж у природних екосистемах, на фоні тривалого періоду аномально сухої і спекотної погоди, спричинено наступними факторами:
– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках населених пунктів тощо;
– необережне поводження з вогнем (зокрема, і необережність під час куріння) та підпали призводять у багатьох випадках до поширення вогню на житлові будинки в населених пунктах, до виникнення пожеж у лісових масивах і на торфовищах.
«Тож протидіяти пожежам в екосистемах – це завдання в першу чергу мешканців області, власників земельних ділянок, керівників підприємств та лісокористувачів, – наголошує очільник рятувальної служби області Ігор Нікітчук. – Сьогодні усі повинні усвідомити, яку загрозу довкіллю вже нанесли і продовжують завдавати кожен своєю сільськогосподарською діяльністю чи безпечним використанням джерел відкритого вогню, розведенням багаття. Навіть просто кинутий у траву недопалок за лічені секунди призводить до тління, а далі і займання сухої трави. Закликаю особисто з відповідальністю поставитися до заборони спалювання сухостою, сміття, залишків рослинності та використання відкритого вогню у пожежнонебезпечний період, який досі триває».
Упродовж вересня-жовтня рятувальники у співпраці з органами влади, підрозділами Держлісагенства та Держекоінспекції посилять роботу щодо спільного патрулювання для контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки у лісових масивах, на торфовищах та сільгоспугіддях.

Интересное

Прикордонники за 13 млн. грн. закуплять оливи для автівок одеської та житомирської частин — Новости Житомира

Військова частина 1490, 23311286, вул.Промислова, 1, с.Попільня, Попільнянський р-н, Житомирської області закупить для себе та одеситів оливи на 13 млн. грн. Про це пише “Вісник державних закупівель”. Дата акцепту – 4 вересня. Торги виграли дві компанії: черкаське ТОВ “Гліцоіл” Володимира Редчиця – на суму 5 млн. 800 тис. 296.06 грн. та ПП “Лана” із с. Зарічани – на суму 7 млн. 244