16 млн євро інвестицій: естонці мають намір побудувати в Житомирі ТЕЦ на біопаливі

3


На території існуючої житомирської котельні по вулиці Жуйко, 12 іноземні інвестори планують побудувати ТЕЦ, яка працюватиме на біопаливі.

Про це йшлося на позачерговій сесії Житомирської міської ради, 17 травня, під час розгляду питання надання юрособі дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, пише Житомир.Life.
 

«Ми пропонуємо побудувати в місті Житомир ТЕЦ, яка працюватиме на біопаливі. Вона буде виробляти тепло, яке буде віддаватися в мережі, і тим самим – буде опалюватися місто. Також, буде вироблятися електрику, яка буде податися в мережі «Житомиробленерго», – зазначив Вайдас Повиленас, представник естонської компанії.

Розповіли присутнім і коротко про планову потужність майбутньої ТЕЦ, відзначивши її екологічності.

«Її теплова потужність буде 18 Гкал, світлова потужність – 3,2 мВт. Плануємо створити 29 робочих місць. Природно, робота ТЕЦ замінить частково вироблення тепла з газу. Це, в свою чергу, прибере ті викиди, які існують при виробленні газу, і замінить їх, по суті, на пар», – сказав Вайдас Повиленас.

ТЕЦ працюватиме на біопаливі – трісці, і як стверджує представник компанії-інвестора, мова ні в якому разі не йде про вирубку лісу, тільки про його очищення. У свою чергу мер додав, що в області дійсно для цього великий потенціал.

«Сьогодні ми працюємо тільки за рахунок того, що виробляємо тріску з обаполов, а саме — обрізків деревини, яка виходить в лісопилках. Зараз велика проблема в тому, що взагалі не обговорюється питання очищення лісу після рубки. Залишаються залишки гілок, верхівок, які спалюватися в лісі в зимовий період. Це величезний ресурс, який в порожню витрачатися. Це потенціал, який можна використовувати на таких котельнях і ТЕЦ, які ми пропонуємо», – підкреслив представник інвестора.
 

«Коли робили паливний паспорт області, були озвучені дані про те, що більше 1 млн куб на рік — це, фактично, потенціал від чистки лісу. А у нас ці роботи взагалі не проводяться. З точки зору безпеки, то у нас немає аж ніяк загроз. Це окрема ТЕЦ, яка підключена до нашої котельні. Якщо у них немає тріски — то палимо газ і подаємо Гкал завдяки газу. Якщо ж вони нам продають більш дешеве тепло, то ми закуповуємо більш дешеве тепло. От і все», – пояснив мер Сергій Сухомлин.

Наостанок, була озвучена інформація про те, що за попередніми підрахунками, компанія буде платити близько 8 млн грн податків, в цілому ж проект передбачає залучення 16 млн євро інвестицій. Тому після низки додаткових питань, рішення про надання дозволу на розробку вищезгаданої технічної документації, підтримали 34 із 38 присутніх на сесії депутатів.

Оставить комментарий