12 співробітників спецслужб РФ звинувачені у втручанні у вибори в США

3


На сайті Мін’юсту США опубліковані прізвища співробітників ГРУ, обвинувачених у хакерських атаках, крадіжці документів і особистих даних, комп’ютерному шахрайстві.Міністерство юстиції США офіційно звинуватило 12 громадян Росії «у вчиненні злочинів, спрямованих на втручання в президентські вибори в США». Відповідне повідомлення в п’ятницю, 13 липня, було розміщено на сайті відомства.Як наголошується в документі, всі обвинувачені, прізвища яких також опубліковані, є співробітниками Головного розвідувального управління Росії.

Росіяни здійснили злом комп’ютерів Демократичної партії

У Мін’юсті США стверджують, що росіяни брали участь вовзломе комп’ютерів Національного комітету демократичної партії США, а також кібератаці на штаб прдвыборной кампанії кандидата від демократів Хілларі Клінтон. Вкрадена хакерами інформація викладалась в мережу від імені груп DCLeaks and Guccifer 2.0, і іншими особами.

«Інтернет дозволяє іноземним супротивникам атакувати Америку новими і несподіваними способами. Разом з нашими партнерами по правоохоронної діяльності міністерство юстиції твердо має намір знайти, ідентифікувати і притягнути до відповідальності всіх, хто перешкоджає американським виборів», — цитуються в повідомленні слова заступника генерального прокурора США Роду Розенштейна.

Кримінальне обвинувачення включає 11 пунктів, серед яких — злочинна змова з метою вчинення злочину проти США, що передбачає крадіжку документів з поетапним їх оприлюдненням для втручання в президентські вибори, а також спроби злому комп’ютерів організацій, що відповідають за проведення виборів і американських компаніях, що постачають програмне забезпечення та інші технології, пов’язані з управлінням виборами. Крім того, росіян звинувачують у крадіжці особистих даних для подальшого використання в схемах комп’ютерного шахрайства. І змові з метою відмивання грошей. За даними Мін’юсту підсудні з допомогою використання криптовалют відмили кошти в розмірі понад 95 тисяч доларів, які використовували для придбання серверів та фінансування інших витрат, пов’язаних з їх хакерської діяльністю.

У документі також наголошується, що обвинувачення не має інформації про те, що якийсь американець був обізнаний про передбачувану незаконної діяльності або знав, що спілкувався з російськими розвідниками. В обвинувальному висновку також не містяться твердження про те, що дії обвинувачених змінили підрахунок голосів або результат виборів 2016 року.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий