Центр «Відновлення» у Житомирі: Повноцінне життя після інсульту можливе!  

114


Для більшості людей, які чують слово «інсульт», воно рівноцінне вироку. Кожен знає немало прикладів з життя, коли після інсульту у людини «відбирає» руку або частину тіла, нерідко — мову, вона втрачає здатність підніматися, рухатися, їсти, не спроможна обслуговувати себе. Недарма кажуть – «розбив інсульт».  Це велике нещастя для самого хворого, який усвідомлює свою безпорадність, а також його рідних, які вимушені доглядати людину,  нерідко жертвувати роботою або наймати доглядальницю.

Інсульт – не вирок, — кажуть у житомирському Центрі реабілітації і здоров’я спини «Відновлення», і запевняють: якщо не затягувати з хворобою і якнайшвидше звернутися до фахівців, гарантія того, що людина, котра перенесла інсульт головного мозку, знову житиме повноцінним життям, дуже велика.

«Наш заклад — єдиний в області, що проводить ефективну реабілітацію після інсульту. У нас працюють унікальні спеціалісти – фізіотерапевт, кінезотерапевт та ерготерапевт, а також логопед, який працює з дорослими людьми після гострого порушення мозкового кровообігу або іншого ушкодження центральної нервової системи. Ефект реабілітації напряму залежить від того, як швидко людина до нас звертається. Найефективнішою є нейрореабілітація у пацієнтів, які звернулися за допомогою в перші шість місяців після інсульту», — говорить директор Центру Матвій Хренов.

Центр реабілітації і здоров’я спини «Відновлення» володіє повним спектром методик і обладнання для відновлення після інсультів, операцій та травм головного мозку. Наприклад, міостимуляція використовується для відновлення м’язового тонусу, ударна хвиля – для усунення контрактур(обмеження рухливості в суглобах) і спастики (порушення нервово-м’язової діяльності). Широке застовування знаходить також лазер високої інтенсивності. Сучасний зал для проведення ерготерапії і кінезотерапії допомагає долати наслідки не лише захворювання периферичної нервової системи та гострих порушень мозкового кровообігу, а й травм опорно-рухової системи та порушень постави.

Центр «Відновлення» у Житомирі: Повноцінне життя після інсульту можливе!     <img src= «>

Зі слів Матвія Хренова, кінезотерапевт – це фахівець, що займається відновленням втрачених рухових можливостей у пацієнтів після інсульту – можливості самостійно сидіти, стояти, пересуватися.

Лікар-ерготерапевт займається покращенням якості життя пацієнта, допомагає йому координувати рухи і займатися звичними справами — заново навчитися доглядати за собою, працювати, розважатися і спілкуватися.

Фахівці Центру дають необхідні рекомендації не тільки пацієнтові, який переніс інсульт чи операцію на головному мозку, але і його родичам, щоб полегшити догляд і спільне проживання з такою людиною.

«Ми повертаємо до повноцінного життя десятки пацієнтів після інсульту. Це надзвичайно важливо – повернути людині відчуття, мову, елементарні побутові навички, а головне – віру в себе і свої можливості. Наші фахівці розробляють персональну програму нейрореабілітації, яка враховує функціональні можливості кожного пацієнта і ґрунтується на його особистих потребах», — говорить директор Центру «Відновлення».

Матвій Хренов розповідає: наразі у Центрі проходить реабілітацію боєць добровольчого батальйону, 24-річний тернополянин Ярослав Антонюк (на фото), який отримав осколкове поранення в голову під Слов’янськом і переніс операцію на головному мозку. 

Центр «Відновлення» у Житомирі: Повноцінне життя після інсульту можливе!     <img src= «>

Спеціалісти закладу поступово повертають його до життя: заново навчають ходити без милиць, розробляють рухливість м’язів та суглобів, вчать розмовляти, оскільки ці навички були втрачені. Чоловік робить успіхи, а з ним радіють і співробітники «Відновлення», які роблять усе, аби захисник став на ноги і розпочав нове життя.

«У нас пройшли реабілітацію вже більше 50 бійців. Ярослав — це один з найскладніших випадків. Він пролікувався у Польщі. У нашій країні мало місць, де можна отримати якісну реабілітацію, тому він звернувся до нас», — розповів Матвій Хренов.

Центр «Відновлення» у Житомирі: Повноцінне життя після інсульту можливе!     <img src= «>

Фахівці Центру готові допомогти й іншим учасникам АТО, яким потрібна реабілітація.

Нагадуємо адресу Центру здоров’я спини «Відновлення»: Житомир, вул. 1 Травня, 20.

Телефони (0412) 46-40-73, (068) 073-58-60.

http://reabilitacia.zt.ua/

Житомир.info

По материалам http://www.zhitomir.info/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий